Cyclist Türkiye

DANIEL FELIPE MARTINEZ'E SALDIRI

DANIEL FELIPE MARTINEZ'E SALDIRI

Kolombiyalı Daniel Felipe Martinez Pazar günü Katalonyo Turu'nu genel klasmanın 7’nci basamağında tamamlamıştı. İki gün sonra ise EF Education First - Drapac p/b Cannondale bisikletçisi bir araç sahibinin saldırısı nedeniyle İtalya’da hastanede.

Cicloweb’in haberine göre olay anında 21 yaşındaki Kolombiyalı, vatandaşları Julian Cardona, Miguel Eduardo Florez ve Kristian Yustre ile bisiklet sürüşü yapıyordu. Dört kişiden oluşan bisikletli grup, yanlarından sorumsuzca geçen araç nedeniyle neredeyse kaza yapacaktı. Raporlara göre Martinez bunun üzerine araç sürücüsüne sinirli bir şekilde bağırdı. Araç sürücü ise aracından inerek, Kolombiyalı bisikletçiyi darp etti.

Cicloweb’in haberine göre yetenekli tırmanışçının sağlık durumu iyi ancak vücudundaki hasarın boyutu tam olarak bilinmiyor. Nitekim edinilen bilgiye göre Martinez saldırıyla ilgili hiçbir anıyı hatırlayamıyor.

Geçtiğimiz yıl 53. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda Wilier Triestina – Selle Italia adına yarışan Martinez, Meryemana etabını üçüncü, genel klasmanı ise dördüncü sırada tamamlamıştı. Gelecek vadeden Kolombiyalı sezon sonu ise World Tour ekiplerinden EF Education First – Drapac p/b Cannondale takımı ile sözleşme imzaladı.

Bu yazı ERMAN ÖNER tarafından yazılmıştır.|28 Mart 2018