Cyclist Türkiye

CONTADOR'UN YERİNE FABIO ARU

CONTADOR'UN YERİNE FABIO ARU

İspanyol yıldız Alberto Contador’un Pazartesi günü sosyal medya hesabı Instagram’dan La Vuelta 2017 sonrası kariyerine nokta koyacağını açıklamasının ardından Belçika basını Trek-Segafredo takımının 36 yaşındaki İspanyol bisikletçinin yerini doldurmak için markette lider arayışına girdiğini yazdı.

Het Nieuwsblad’taki habere göre Amerikan Trek ve İtalyan Segafredo markalarının sponsorluğunda ayakta duran takımın ilk hedefinin İtalya şampiyonu Fabio Aru olacağı belirtiliyor. Haberin devamında Trek-Segafredo takımının Contador’u bir sene daha takımda tutmaya istekli olduğuna yer verilirken, takım yönetiminin en kötü ihtimalle İspanyol bisikletçiye gelecek sezon için beş aylık bir kontrat önerebileceği belirtiliyor. Böylece takım Contador’un Giro d’Italia’da yarıştıktan sonra bisiklete veda etmesini sağlamak istiyor.

Ancak Contador’un kariyerini sonlandırma konusunda ısrarlı olduğu gelen haberler arasında. Bu durumda takımın gözlerini çevireceği ilk isim Vuelta 2015 şampiyonu Fabio Aru olacak. Trek-Segafredo’nun listesinde Fransa Bisiklet Turu’nu ikinci bitiren Rigoberto Uran ve Dan Martin’in de olduğu belirtilirken, Uran’ın Cannondale’de kalmaya daha sıcak baktığı; Dan Martin’in ise UAE Team Emirates ile büyük ölçüde anlaştığı belirtiliyor.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|09 Ağustos 2017