Cyclist Türkiye

CONTADOR KARİYERİNE BİSİKLETİN FARKLI BİR ALANINDA DEVAM EDECEK

CONTADOR KARİYERİNE BİSİKLETİN FARKLI BİR ALANINDA DEVAM EDECEK

Cumartesi günü kariyerinin son büyük turunun startını verecek olan Alberto Contador emeklilik sonrası da bisikletin içinde kalmaya kararlı. Kurduğu Alberto Contador Vakfı ile bir süredir genç bisikletçiler için gelişim takımı yaratma girişimlerinde bulunan Contador amacını sonunda gerçeğe dönüştürdü. Konuyla ilgili Trek-Seafredo takımından yapılan yazılı açıklamada Alberto Contador Vakfı’nın en az üç yıl boyunca Trek-Segafredo ekibinin gelişim takımı olacağı duyuruldu.

Amerikalı Polartec ve İtalyan firması Kometa tarafından finanse edilecek gelişim takımının sportif direktörlüğü görevine ise eski Giro d’Italia şampiyonu ve Alberto Contador’un yakın arkadaşı İtalyan bisikletçi Ivan Basso’nun getirileceği bildirildi. Takımın idari yönetimi işinde Contador’un kardeşi Fran Contador görev alacak.

“Bu projede Ivan ve beni birleştiren şey bisikletin bize kattığı her şeyden biraz da olsa tekrar geri vermek,” diyerek proje hakkındaki görüşlerini açıklayan Contador sözlerine, “Genç bisikletçilerin profesyonel bir kariyere ulaşmasına yardımcı olabileceğimize inanıyoruz,” dedi ve ekledi;“Polartec ve Kometa’ya ve elbette projenin temel dayanağı olan, kendimi evimde gibi hissettiğim Trek-Segafredo takımına teşekkürlerimi sunarım. Kardeşim Fran tarafından yönetilen Alberto Contador Vakfı, gelecek senelerle birlikte mevcut olarak faaliyet gösteren okul, çocuk ve u23 takımlarına Continental seviyede elit bir takım ekleyecek.”

Alberto Contador Vakfı, beş yıldır genç, okul takımı ve u23 kategorisinde gençlerin bisiklet sporuna kazandırılması için faaliyetlerde bulunuyor. Yeni kurulacak Continental takım ile bu gençlerin bir üst seviyeye adım atması planlanırken takımın merkezi Contador’un yaşadığı Madrid’in Pinto şehri oalcak.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|18 Ağustos 2017