Cyclist Türkiye

CHRIS FROOME: GIRO D'ITALİA ROTASI GERAINT THOMAS İÇİN MÜKEMMEL!

CHRIS FROOME: GIRO D'ITALİA ROTASI GERAINT THOMAS İÇİN MÜKEMMEL!

Chris Froome, genç takım arkadaşı Egan Bernal’i bu yılki Giro d’Italia’nın potansiyel lideri olarak gördüğünü ancak yarış rotasının ise geçen yılki Tour de France şampiyonu Geraint Thomas için mükemmel olduğunu belirtti.

            undefined

2018’de Giro d’Italia’yı kazanan Froome, bu sezon beşinci kez Tour de France’ı kazanmak için bu yılki Giro’yu atlayacak. Giro d’Italia için takım lideri olarak gösterilen 22 yaşındaki Güney Amerikalı bisikletçi Bernal için, “ Egan ile konuştuğunuzda bu kadar genç olduğuna inanmak için mücadele ediyorsunuz. İnanılmaz olgun biri ve yarışı okumak konusunda büyük yeteneğe sahip. Bana göre ilk denemesinde Giro’yu kazanabilir.” diyen Froome, Thomas için de Giro d’Italia’nın mükemmel olduğunu söyledi. Tour de France’a her zaman takım olarak gittiklerini de ekleyen Froome, geçen yıl Thomas’ın Tour de France zaferinin kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. Froome’un konuşmasından sonra Giro’ya katılacağı ve genel klasman zaferi için yarışacağı düşünülen Geraint Thomas ile ilgili olarak takım menajerleri ise Thomas’ın bu yıl Giro’da yer alıp almayacağının kesinleşmediğini belirtti.

            undefined

Kolombiya’da irtifa kampında olan Froome, beşinci kez Tour de France zaferini elde etmek için yarışacağını söylerken Tokyo Olimpiyatları’nı işaret ederek başka daha büyük hedeflerinin olduğunu da söyledi: “Tokyo Olimpiyatları’ndaki yol yarışı gerçekten zor görünüyor, ancak buna değer.”

Bu sezonki ilk yarışı olan Kolombiya Turu’na hazırlanan Britanya’lı sporcunun, Fransa Turu öncesinde BAE Turu, Katalonya Turu, Yorkshire Turu ve Critérium du Dauphiné'ye katılması bekleniyor

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|04 Şubat 2019