Cyclist Türkiye

CHRIS FROOME BAE TURU’NA KATILMAKTAN VAZGEÇTİ

CHRIS FROOME BAE TURU’NA KATILMAKTAN VAZGEÇTİ

17 Şubat’ta sona eren Kolombiya Turu’nda yarışan Team Sky’lı sporcu Chris Froome, başlangıçta katılacağı belirtilen  25 Şubat’ta başlayacak BAE Turu’na katılamayacağını bildirdi. Kolombiya Turu’nun ardından dinlenmeye ve toparlanmaya ihtiyacı olduğunu belirten Britanyalı sporcu, tura katılamayacağı için üzgün olduğunu belirtti.

Dün yaptığı açıklamada, “ BAE Turu’nu kaçırdığım için hayal kırıklığına uğradım ancak  5 günlük Kolombiya Turu’ndan sonra toparlanmadan  tekrar büyük bir tura katılmak doğru olmazdı”  dedi ve takımı için en iyisini dilediğini ekledi.

Froome’un Birleşik Arap Emirlikleri Turu’na katılamayacağı ise Dubai ve Abu Dabi turlarını birleştirerek bu yıl ilkini düzenleyecek olan yarış organizatörleri için de sürpriz oldu. Yarışın kısa zaman önce yayınlanan start listesinde yarışacağı belirtilen Froome’un kendisi de bu haberi, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla doğrulamıştı.

Froome’un yarışmama kararının ardından Team Sky tarafından açıklanan yeni listede, Michal Kwiatkowski, Michal Golas, Kristoffer Halvorsen, Salvatore Puccio, Pavel Sivakov ve Gianni Moscon yer alıyor. Yedi kişilik bir ekiple yarışa katılacaklarını belirten Team Sky takım direktörü Dario Cioni, özellikle takım zamana karşı etabına önem verdiklerini ve oldukça belirleyici olacağına inandıkları yarışın bu kısmının, genel klasman için kilit rol oynadığını söyledi. 

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|21 Şubat 2019