Cyclist Türkiye

CAVENDISH TOUR DE FRANCE'DE DE OLMAYABİLİR

CAVENDISH TOUR DE FRANCE'DE DE OLMAYABİLİR

Team Dimension Data’nın Performans Direktörü Rolf Aldag’nın Cavendsih’in uzun süredir kurtulamadığı öpücük hastalığı sebebiyle Tour de France’ı kaçırabileceği açıklamasının ardından, Britanyalı da son durumuna dair yeni açıklamalarda bulundu.

Floransa’dan başlayan Giro d’Italia’nın 11.etabına katılan Cavendish, Epstein Barr Virus hastalığı hakkında açıklamalarda bulundu. “Kendimi hasta gibi değil yalnızca yetersiz olarak görüyorum. Bisikletten uzak kalalı uzun bir süre olmuştu ve bu süre zarfı içinde kendimi bazen dünyanın tepesinde bazen de yerin dibinde hissediyordum. En azından artık bisiklete binebiliyorum, bu iyi bir şey”

Aldag’ın açıklamalarına da açıklık getiren Cavendish: “Ne zaman döneceğime dair kesin bir tarih koyamıyoruz. 10 gün de olabilir, bir yıl da. Gerçekten bilmiyorum ama denemeye devam edeceğim” dedi.

Şu an için elinden gelenin Giro ve Kaliforniya Turu’nu televizyondan izlemek olduğunu ifade eden Cavendish, "Bu benim için zor bir durum ama bugün buraya gelip arkadaşlarımı ve takımı görmek bana iyi geldi.” diyerek sözlerini noktaladı.

Cavendish sağlık problemleri nedeniyle yarışamasa da ziyaret ettiği 11.etabı takım arkadaşı Omar Fraile kazandı ve takıma tarihinin ilk Giro etap galibiyetini getirdi.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|18 Mayıs 2017