Cyclist Türkiye

BURSA'DA 800 BİSİKLETÇİ ULUDAĞ'IN ZİRVESİNE ULAŞABİLMEK İÇİN PEDAL BASTI

BURSA'DA 800 BİSİKLETÇİ ULUDAĞ'IN ZİRVESİNE ULAŞABİLMEK İÇİN PEDAL BASTI

Bu yıl 5'incisi düzenlenen Uludağ Bisiklet Performans Tırmanışı organizasyonuna Türkiye'nin haricinde Belçika, Almanya, İran, Amerika ve Avusturalya'dan da katılımcılar rağbet gösterdi. Bu yıl eski milli bisikletçi Kasım Şen adına düzenlenen etkinlikte, 800 bisikletçi Orhaneli Yolu üzerinde bulunan Eker Meydanı önünden başlayarak Uludağ Oteller Bölgesi'ne kadar doğa ile iç içe pedallarını çevirdi. 61,5 ve 45 kilometrelik iki farklı turda pedal çeviren sporcular, 2 bin 450 ve bin 850 metre yüksekliğe kadar çıkarken, dereceye giren bisikletçilere de çeşitli hediyeler verildi.

undefined

Organizasyonu düzenleyen Yeşil Pedal Spor Kulübü Başkanı Mecit Tatlıcılar, "İlk düzenlediğimizde 16 kişiydik. Daha sonra beklediğimizden daha fazla katılım oldu. Şu anda ise 800 amatör ve profesyonel bisikletçi burada bulunuyor. 15 yaşından 65 yaşına kadar bay bayan katılımcı var. Bursa'nın, hem de bisiklet sporunun adını duyurmak için böyle bir organizasyona imza attığımızdan dolayı çok mutluyum. İnşallah bu geleneksel hale döner ve dünyanın dört bir yanından sporculara Bursa'yı tanıtmış oluruzdedi.

undefined

Yarış sonunda zirveye ulaşan bisikletçilere çeşitli hediyelerin yanı sıra bisikletçiler ve ailelerine mangal partisi düzenlendi.

Katıldığı Master Erkekler kategorisi kısa parkuru birinci sırada tamamlayan Cyclist Türkiye ekibinden Tarık Gül'ü ve organizasyonda yer alan tüm bisikletçileri vermiş oldukları mücadeleden ötürü Cyclist Türkiye ailesi olarak tebrik ederiz.

Fotoğraf: Yücel Çakıroğlu Link

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|07 Ağustos 2017