Cyclist Türkiye

BORA-HANSGROHE'NİN TOUR KADROSU ŞEKİL ALMAYA BAŞLADI

BORA-HANSGROHE'NİN TOUR KADROSU ŞEKİL ALMAYA BAŞLADI

Bora- hansgrohe, Fransa Turu için 14 kişilik uzun listeyi açıkladı, listenin tepesinde dünya şampiyonu Peter Sagan ve iki kere dağların kralı mayosunun sahibi Polonyalı Rafal Majka var. 14 kişilik listenin Tura bir hafta kala dokuz kişiye inmesi bekleniyor.

Sagan Fransa Turu’nda toplamda beş etap kazanırken, geçen seneyle birlikte beşinci kere puan mayosunun sahibi oldu. Takımın genel klasman umudu Rafal Majka ise toplamda üç Fransa Turu etabı kazanırken, 2014 ve 2016’da da Polka dot mayonun kazananıydı.

Takımın 14 kişilik uzun listesinde ayrıca Alman bisikletçiler; Emanuel Buchmann, Marcus Burghardt,  Christoph Pfingsten, Andreas Schillingeri Micheal Schwarzmann ve Rüdiger Selig ile birlikte Leopold Konig, Juraj Sagan, Patrick Konrad, Maciej Bodnar, Pawel Poljanski ve Jay McCarthy bulunuyor.

Takımın sportif direktörü Ralph Denk, “Herkes Fransa Turu kadrosunda olmak isterken, bu alması zor bir karar” derken, sözlerine, “Özellikle bu sene startın Düsseldorf’tan alacak olması Alman bisikletçiler için ömür boyu elde edemeyecekleri bir fırsat yarattı. Şu an için takımın %50’si Alman ama tabii ki sonunda en iyi olanlar takıma seçilecek” diyerek devam etti.

Denk son olarak sözlerini “Peter ve Rafal ile ilgili spesifik hedeflerimiz var. Majka’dan genel klasmanda ilk beş ve Sagan’dan da yeşil mayo bekliyoruz. Ve bence bunu başarabilecek güçlü bir kadroya sahibiz” diyerek noktaladı. 

 

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|01 Haziran 2017