Cyclist Türkiye

BİSİKLETÇİLER İÇİN GİYİLEBİLİR HAVA YASTIĞI

BİSİKLETÇİLER İÇİN GİYİLEBİLİR HAVA YASTIĞI

Şehir içinde bisiklet kullanmak her geçen gün daha popüler hale geliyor. Bisikletçiler yollarda daha fazla vakit geçirmeye başlayınca bu, artan bir güvenlik ihtiyacını da beraberinde getiriyor. B’Safe Akıllı Hava Yastığı tam olarak bu noktada devreye giriyor. Helite adlı firma tarafından önce motosiklet sürücüleri için geliştirilen can yeleği görünümlü hava yastığı, bisiklet sürücüleri tarafından da kullanılacak şekilde revize edildi. Bisiklet üzerinde kullanıma uygun hafif malzemelerden üretilen reflektörlü görünüme sahip yelek, bu yılki uluslararası inovasyon fuarı CES 2019'da tanıtıldı.

                              undefined

B’Safe Akıllı Hava Yastığı Yelek, çarpışma ya da düşme gibi herhangi bir kaza durumunda saniyenin sadece yüzde 6’sı gibi kısa bir sürede şişerek alınan darbenin yüzde 90’ını emiyor ve sürücünün göğsünü, sırtını ve boynunu çeşitli hasarlardan koruyor. Bu koruma, ciddi bir çarpışma ya da düşme anında sürücü için hayat kurtarıcı olabiliyor. 

             undefined

Günlük kullanıma uygun olarak hafif ve rahat olacak biçimde tasarlanan hava yastığı yeleklerin, farklı renklerde üretilmesiyle kullanıcılar için cazip hale getirilmesi planlanıyor.

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|28 Ocak 2019