Cyclist Türkiye

BİSİKLET VE MOTOSİKLET SEVERLER MOTOBIKE 2019 FUARINDA BULUŞUYOR

BİSİKLET VE MOTOSİKLET SEVERLER MOTOBIKE 2019 FUARINDA BULUŞUYOR

Messe Frankurt İstanbul tarafından düzenlenen ve Ekonomi Bakanlığı, Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED), Motosiklet Endüstrisi Derneği (MOTED) ve Motosiklet Sanayicileri Derneği (MOTODER) tarafından desteklenen "Motobike İstanbul 2019" fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen törenle başladı. 

Türkiye'nin motosiklet ve bisiklet fuarı olarak önde gelen organizasyonlarından biri olan Motobike İstanbul 11. yılında 140 stantta 260 uluslararası markayı ağırlıyor. Fuar; 9, 10 ve 11. salonlar ve etkinlik alanlarıyla toplam 16 bin 500 metrekare alanda gerçekleştiriliyor.

Bu yıl özellikle elektrikli bisikletlerin öne çıktığı fuarda bataryaları LG tarafından üretilen Lehe marka bisikletler ilginç tasarımları ve ultra hafif kadro yapılarıyla dikkat çekti. Akıllı vites kontrol sistemi ile akıllı LCD ekran göstergeye sahip bisikletin ön ve arkasında şok emici süspansiyonlar ve disk fren sistemi bulunuyor. 

 undefined

Şehir içi ulaşımda bisiklet kullanımını konforlu ve hızlı hale getirecek yeniliklere yer verilen fuarda katlanır bisikletler, katlanabilen e-bike’lar ve Volta marka üç tekerlekli bisikletler dikkat çekiyor.

undefined

Fuarda otomobil markası Peugeot, Velectran, Falcon gibi sektörün önde gelen yenilikçi firmaları son teknoloji bisikletlerini tanıtıyor.

 undefined

Rengarenk kadroları, ince-kalın taker seçenekleri ve tamamen katlanabilir özellikteki Yuki firmasına ait elektrikli bisikletler de şehir içi ulaşım için bisikleti tercih eden ziyaretçilerin oldukça ilgisini çekti.

 undefined

Bunun yanı sıra özel yapım ya da kişiselleştirilmiş motosiklet ve bisikletlerin sergileneceği "custom” alanı ise yine meraklılarını bekliyor.

undefined

Fuarda dikkat çeken bir diğer stand, “Bisiklet Kurye” girişimini başlatan firmaya aitti. “Küresel tehditlerin en başında gelen karbon salınımına sebep olmadan, çevreci dağıtım hizmetleri sunma” mottosuyla işe başlayan firma, teslimatları bisikletle gerçekleştirmeyi başarabilen ilk firma olma özelliğini de taşıyor. İklim değişikliği ve karbon salınımı sonucu ekosistemde meydana gelen değişime dikkat çekmeyi amaçlayan firma yetkilileri, fuar boyunca kendilerini, yaptıkları işi ve sundukları hizmetleri ziyaretçilerle paylaşacak.

 undefined

Fuar da aksesuar ve ürün tanıtımlarının yanı sıra geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ziyaretçiler, "Motobike Academy” kapsamında gerçekleşecek motosiklet ve bisiklet dünyası ile ilgili keyifli söyleşi, etkinlik ve atölye çalışmalarına katılma şansı yakalayacak.

2018 yılında, Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Rusya ve Orta Asya, Türkiye ve komşu ülkelerden 100 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayan fuara bu yıl da rekor sayıda ziyaretçi bekleniyor.

Dünyanın önde gelen motosiklet ve bisiklet markalarının yer aldığı fuar, 24 Şubat'ta sona erecek. En yeni modelleri görme şansını yakalamak isteyen kadın ve öğrenci ziyaretçiler, perşembe - cuma günleri yüzde 50 indirimli bilet fiyatlarından yararlanabilecek.

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|22 Şubat 2019