Cyclist Türkiye

BİSİKLET VE KOŞU TUTKUNLARI ULTIMATE AYDOS’TA BİR ARAYA GELDİ

BİSİKLET VE KOŞU TUTKUNLARI ULTIMATE AYDOS’TA BİR ARAYA GELDİ

Kartal’da geleneksel hale gelen Aydos Patika Koşusu dün Aydos Ormanı’nda gerçekleştirildi. Kartal Belediyesi ve Team Kronos işbirliğinde 8. Kez düzenlenen yarışta İstanbul’un en yüksek noktasına gelen sporcular renkli görüntüler oluşturdu. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen 300 amatör ve profesyonel sporcu, Aydos Ormanı’nda birbirleriyle kıyasıya yarıştı.

Dağ bisikleti ve patika koşusu kategorilerinde kadın ve erkeklerde 4 farklı yaş grubunda toplam 48 kişinin kürsüye çıktığı bu organizasyonda katılımcılar yine spor ve eğlenceli dolu bir gün geçirdi.

10 kilometrelik zorlu bir parkurda geçen yarış sonunda dağ bisikletinde yarışı, erkeklerde Gökhan Uzuntaş birinci bitirirken Fuat Akış ikinci, Oleg Astanin ise üçüncü oldu. Kadınlar genel klasmanında ise Cyclist Türkiye’den Özge Seçkin’in birinci olduğu müsabakada ikinci olan isim Nihal Özdemir olurken üçüncülük ise Selen Eryüce’nin oldu.

Koşu klasmanında ise erkekler genel klasmanında ilk üç sırayı, Kıyasettin Yalçın, Gökhan Uzuntaş, Çağkan Kocabaş alırken kadınlar genel klasmanında Merve Kaynar, Inna Parashchenko ve Canan Ertunk ilk üç sırayı elde eden isimler oldu.

Dağ bisiklet ve koşunun bir arada yapıldığı kombine etabında ise kadınlarda Selen Eryüce birinci,  Nihal Özdemir ikinci ve Leyla Koşma üçüncü olurken erkeklerde Gökhan Uzuntaş, Oleg Astanin ve Selçuk Bertan ilk üç sırada yer aldı.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|04 Şubat 2019