Cyclist Türkiye

BİSİKLET ÖDÜLLÜ ATIK KAĞIT TOPLAMA YARIŞMASI

BİSİKLET ÖDÜLLÜ ATIK KAĞIT TOPLAMA YARIŞMASI

Kırşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Çevre ve Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından değerlendirilebilir atıkları geri dönüşüme kazandırmak ve temiz bir çevre oluşturmak amacıyla başlatılan okullar arası kağıt toplama yarışmasında dereceye giren okullara bisiklet hediye edildi. Okullara hediyeleri, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci tarafından verildi.

Kırşehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Başkan Bahçeci, yarışmada Hayriye Kımçak Lisesi'nin birinci, Atatürk Ortaokulu’nun ikinci, Abdulkadir Özcan İmam Hatip Lisesi’nin üçüncü olduğunu ifade etti.

Okullarda geri dönüşüme önem verilmesi gerektiğini vurgulayan Bahçeci, şunları söyledi:

"Geri dönüşüm, ülkemizin ve dünyanın geleceği için son derece önemli. Maalesef insanlar dünyayı kirletiyor, sürekli daha yaşanılmaz hale getiriyor. Bizler dünyayı kirletmeden çevreyi koruma, su kaynaklarını korumada titiz davranırsak dünyanın ömrünü o kadar uzatmış olacağız. Daha yaşanabilir bir dünya haline getireceğiz. Bu yarışmadaki amacımız da gençlerimizde, okullarımızda bu bilinci oluşturarak teşvik etmektir. Okullarımızın önerileri olursa ona da açığız. Okullarımızı tebrik ediyoruz. Her okulun nüfusu farklı ama biz öğrenci başına düşen atığa göre sonuçları belirledik."

Bisiklet kullanımının da önemine değinen Bahçeci, "Bisiklet hediyelerimizi artırmak istiyoruz ki bisiklet kullanımını teşvik edelim. Önümüzdeki dönem akıllı bisikletlerin de projelerini hazırladık. Şehir merkezlerine belirli yerlerine akıllı bisiklet yerleri koyacağız, kartlı olacak. Böylelikle bisikleti en çok kullanan bir şehir haline geleceğiz." ifadelerini kullandı.

Bu yazı ÖZGE SEÇKİN tarafından yazılmıştır.|07 Şubat 2019