Cyclist Türkiye

BİSİKLET DÜNYASI JASON LOWNDES'I ANDI

BİSİKLET DÜNYASI JASON LOWNDES'I ANDI

Bisiklet dünyası antrenman sırasında Avustralya, Bendigo’da Cuma günü bir aracın çarpması sonucu yaşamını kaybeden Avustralyalı profesyonel bisikletçi Jason Lowdes’ı andı.

Ölümünden yalnızca sekiz önce 23’üncü yaş gününü kutlayan Lowndes, 2017’de Israel Cycling Academy adına yarışmış, yeni sezondaysa Britanya takımı JLT Condor adına mücadele edecekti.

Herald Sun’ın iddiasına göre bir başka bisikletçi arkadaşıyla buluşmak için yola çıkan Lowndes, 20 yaşındaki bir sürücünün bisiklete arkadan çarpması sonucu yaşamını kaybetti. Alınan bilgiye göre 20 yaşındaki kadın sürücü kaza alanında durarak, polisle iş birliği yaptı.

Lowndes bisiklete 2015 yılında Garneau – Quebec takımıyla başlamış ve 2016 yılında Drapac takımıyla profesyonelliğe ilk adımını atmıştı. Aynı yıl Katar’da düzenlenen u23 Dünya Şampiyonası’nda sprint finişini altınca sırada bitirdi.

Drapac’ın World Tour ekiplerinden Cannondale ile birleşmesi sonucu Israel CyclinG Academy’e transfer olan Avustralyalı bisikletçi, burada en iyi derecesini Tour of Austria’da etapları ikinci ve üçüncü bitirerek elde etti.

2018 sezonu için Continental seviyedeki JLT Condor ile anlaşan Lowndes, Britanyalı takımla potansiyelini daha iyi gösterebileceği kanısındaydı.

Cumartesi günü Bendigo’daki yerel sürücüler tarafından Lowndes anısına bir sürüş yapıldı.

undefined

undefined

undefined

Bu yazı ERMAN ÖNER tarafından yazılmıştır.|25 Aralık 2017