Cyclist Türkiye

BEN SWIFT, GEÇİRDİĞİ KAZA SONRASI DÜN TABURCU OLDU

BEN SWIFT, GEÇİRDİĞİ KAZA SONRASI DÜN TABURCU OLDU

20 Şubat’ta İspanya, Tenerife’de antrenman yaptıkları sırada kaza yapan Britanyalı sporcu Ben Swift, kaza sırasında ciddi şekilde yaralanmış ve dalağında yırtıklar oluşmuştu. Kaza sonrası hastanede çektiği fotoğrafları sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşan Swift’in vücudunun herhangi bir yerinde kırık olmaması sevindiriciydi. Yüzünde yaralanmalar ve sıyrıklar olduğu görülen Swift, dalağındaki kanama sebebiyle yoğun bakıma alınmak istendi. Ancak kanamanın kısa sürede durdurulması ve tekrar kanama olmaması için gerekli önlemlerin alınması üzerine yoğun bakıma alınmadan bir hafta boyunca yakın gözlem altında tutuldu.

Önceki gün Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Haberler gerçekten iyi. Bugün son taramalarım yapıldı ve sonuçlar gayet iyi çıktı. Sonunda oldukça uzun geçen bir hafta sonrasında yarın taburcu olup evime geri dönebileceğim” dedi.

undefined

31 yaşındaki Britanyalı sporcu, profesyonel bisiklet kariyerine 2009’da Katusha ile başlamış ve  sonrasında Team Sky ekibine katılmıştı. 2017-2018 sezonunda UAE Team Emirates’de yarışan Swift, bu yıl takımı Team Sky’a tekrar geri döndü.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|28 Şubat 2019