Cyclist Türkiye

AMSTEL GOLD RACE ÖNCESİ SPRANDI POLKOWICE'YE KÖTÜ HABER

AMSTEL GOLD RACE ÖNCESİ SPRANDI POLKOWICE'YE KÖTÜ HABER

Hafta sonu Amstel Gold Race’te yarışacak olan Polonya takımı CCC Sprandi Polkowice’nin 18 bisikleti hırsızlar tarafından çalındı. Tanesi 7 bin euro olan Guerciotti marka bisikletlere binen takımın lojistik tırından aynı zamanda jant setleri de çalındı. Takım Amstel Gold Race hazırlıkları kapsamında Hollanda’da bulunuyordu.

Takım hırsızlık olayını resmi twitter hesabından, “Hollanda’dan kötü haber. Perşembeyi cumaya bağlayan gece tüm bisikletler ve jant setleri takım kamyonundan çalındı.” diyerek doğrularken, Cyclingnews’e konuşan takım yetkilileri polis incelemesinin sürdüğünü ve çevredeki gizli kameraların izlendiğini belirtti. Takımın kaldığı otele yakın bir yerde bulunan lojistik kamyonun boş olduğu ise takım personeli tarafından fark ediliyor.

“Bu olayın kendilerini yenmesine izin vermeyeceğini dile getiren takım yetkilileri, Amstel Gold Race’de yer almak için Hollanda’dan yeni bisikletler getirmek için girişimlerin başlandığını dile getirdi.

Son zamanda bisiklet hırsızlığı olaylarının arttığı Hollanda’nın Limburg bölgesinde daha önce de Nippo-Vini Fantini takımının 16 bisikleti çalınmıştı. Geçen ekim ayında da Maastrich bölgesine Eneco Tour için gelen LottoNL-Jumbo ve Dimension Data takımları takım kamyonlarına hırsızlık girişiminde bulunulduğunu bildirmişti.   

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|14 Nisan 2017