Cyclist Türkiye

ALBERTO CONTADOR EMEKLİLİĞİNİ AÇIKLADI

ALBERTO CONTADOR EMEKLİLİĞİNİ AÇIKLADI

Alberto Contador, uzun ve başarılarla dolu kariyerini Eylül ayında sonlandıracağını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde takımı Trek-Segafredo ile bir yıl daha sözleşme uzatmak için görüşmeler yaptığı dedikoduları basına sızan İspanyol yıldız, ani bir kararla İspanya Bisiklet Turu sonrası bisikleti bırakacağını açıkladı.

Emeklilik kararını Instagram hesabından yüklediği bir videoyla duyuran Contador, önümüzdeki Vuelta’yı tamamlayıp emekliye ayrılacağını sevenleriyle paylaştı.

“Herkese merhaba, bu videoyu sizi iki şey hakkında bilgilendirmek için yapıyorum. İlk olarak 19 Ağustos’ta başlayacak olan Vuelta a Espana’da yarışacağım, ikincisiyse Vuelta profesyonel bir bisikletçi olarak yer aldığım son yarış olacak. Bunu üzüntüyle değil mutlulukla size iletiyorum.”

“Eminim ki çok güzel bir üç hafta olacak ve şimdiden Vuelta’nın başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum.”

7 kere büyük tur kazanan Alberto Contador, pro-pelotonun en agresif sürüş stiline sahip bisikletçilerinden biri olarak ün yaptı. İspanyol yıldız, 2007 ve 2009’da Tour de France’da, 2008 ve 2015 yıllarında Giro d’Italia’da, 2008, 2014 ve 2015 Vuelta a Espana’da liderlik mayolarını elde etti.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|08 Ağustos 2017