Cyclist Türkiye

Albert Timmer'den bırakma kararı

ALBERT TİMMER'DEN BIRAKMA KARARI

2007 yılından beri Team Sunweb’te pedal basan Albert Timmer birçok başarıya da imza atmıştı. 11 yıl boyunca 11 Büyük Tur’da start aldı. Kariyerinde, Fransa Turu’nda kazandığı 4 etap, yeşil ve benekli mayo da var. Yeni sezona girerken ise takımla yaptığı konuşmada, kariyerini burada noktalayarak aile hayatına ve küçük kızının yaşantısına odaklanmak istediğini belirtti.

Timmer’ın açıklaması ise şöyle: “Takımla 11 yıl boyunca parlak bir kariyer edindim. Burada geçirdiğim uzun yıllar boyunca çevremdeki insanlardan çok şey öğrendim. Bir sporcu olarak sahip olduğum yeteneklerimi geliştirebileceğim en yüksek seviyeye geldim. Geriye baktığımda takımla beraber edindiğimiz başarılardan ötürü gurur duyuyorum. Bu zaman zarfında Marcell Kittel, John Degenkolb ve Tom Dumoulain gibi isimlerle beraber sürmek ve başarılarına ortak olmaktan çok mutlu oldum. 2015 yılında kalbimdeki ritim bozukluğundan ötürü çok acı çektim. Başarılı bir operasyon geçirdikten sonra bisiklet üzerinde tekrar kendime güvenimi kazanabilmek için çok mücadele verdim. Şimdiyse bugünün, arkadaşlarım ve aileme daha çok vakit ayırabileceğim iyi bir zaman olduğunu düşünüyorum. Onlardan çok fazla ayrı kalmıştım. Takımıma bana bugüne kadar kattıklarından ötürü minnettarım ve ilerideki başarılarının takipçisi olacağım.”

Takım direktörü Rudi Kemna’da bu ayrılık kararı ardından şu sözleri sarf etti: “ Albert’in durumunu anlayabiliyorum. O bizim as sporcularımızdan biriydi. Birçok başarıya imza attı ve her zaman güvendiğimiz bir isimdi. O sadece sporcu kimliği ile değil aynı zamanda örmek bir insandı. Bugüne kadar bize kattıkları için kendisine teşekkür ediyor ve gelecekte başarılar diliyoruz.”

 

Bu yazı İBRAHİM YILMAZ tarafından yazılmıştır.|11 Aralık 2017