Cyclist Türkiye

Son Durak Akdeniz Üniversitesi!

SON DURAK AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ!

Cyclist Türkiye ekibi üniversiteleri dolaşmaya devam ediyor. Son durak Akdeniz Üniversitesi!

Akdeniz Üniversitesi Bisiklet Topluluğunun (AKUBİT) davetiyle gerçekleşen organizasyonda üniversiteli bisiklet severlerle buluşan dergimiz, burada öğrencilerle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Organizasyon kapsamında yaptığı sunumla, bisiklet adına yaptıklarını da anlatma fırsatı bulan ekibimize tören sonunda AKUBİT tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Akdeniz Üniversitesi ve Bisiklet

Sunumda bulunan isimlerden biri de Spor Hizmetleri Müdürü Halime Taşkınsoy’du. Kısaca konuşma şansı bulduğumuz Taşkınsoy özellikle bisiklet kullanımına dikkat çekiyor; ‘’Bisiklet kullanımı bir kültür. Bunun ilk oluşacağı yer de okul ve üniversiteler. ’’Bu kapsamda yapılan çalışmalardan biriyse Akdeniz Üniversitesine gönderilen 300 bisiklet.

Rektör ve rektör yardımcılarının da bu konuda ilgili olduğu üniversitede bisikletler 20 fakülteye en az 6’şar tane olmakla birlikte, 30 adet üniversite personelinin kullanımına açılmış.

Son olarak sözlerine; ‘’Bisiklet topluluğu da bu işin lokomotifi, önümüzdeki yıllarda kiralık bisikletlerle uzun vadede bisiklet kullanımını arttıracağız.’’ diye tamamlıyor Halime Taşkınsoy.

Biz de Cyclist Türkiye ekibi olarak bisiklet topluluğu AKUBİT’e ve üniversite yönetimine bu harika organizasyon için teşekkür ederiz. 

Bu yazı tarafından yazılmıştır.|09 Mart 2017