Cyclist Türkiye

AHMET ÖRKEN’İN YENİ TAKIMI ISRAEL CYCLING ACADEMY 2018 KADROSUNU AÇIKLADI

AHMET ÖRKEN’İN YENİ TAKIMI ISRAEL CYCLING ACADEMY 2018 KADROSUNU AÇIKLADI

Pro – Continental seviyeye transfer olarak Türk bisikletinde bir ilke imza atan Ahmet Örken’in yeni takımı Israel Cycling Academy 2018 yılında mücadele edecek sporcu kadrosunu açıkladı. Son olarak umut vadeden 21 yaşındaki genç İsrailli bisikletçi Omer Goldstein’i kadrosuna katan takım böylece gelecek sezon takım renkleri altında mücadele edecek 24 kişilik kadrosuna nihai şeklini vermiş oldu.

Gelecek yıl İsrail’den start alacak Giro d’Italia’ya da davetiye alması beklenen İsrail takımı bu nedenle kadroyu güçlendirmek için transfer sezonuna hızlı bir giriş yapmış ve özellikle BMC’den Ben Hermans ile Orica – Scott’tan Ruben Plaza transferleriyle ses getirmişti. Ardından milli bisikletçimiz Ahmet Örken’i kadrosuna kattığını duyuran takım bu üç transfer dışında; Kolombiyalı Edwin Avila, Avustralyalı Nathan Earle, Norveçli ikili Sondr Holst Enger ve August Jensen, İsrailli Guy Niv ve Dimension Data’nın İtalyan sprinteri Kristian Sbaragli’yi renklerine bağladı.

2015 yılında Continental seviyede bisiklet dünyasına giriş yapan takım, bu yıl Pro – Continental seviyeye yükseldi. Ayrıca takım 18 olan bisikletçi sayısını gelecek yılla birlikte 24’e çıkarttı.

İsrail bisiklet projesi olarak kurulan takımın arkasında İsrail asıllı Kanadalı bir hayırsever olan Slyvan Adams ve iş adamı Ron Baron bulunuyor. Takım hakkında görüşlerini basınla paylaşan Adams, “"Dünyanın birçok ülkesinde zaferler kazanmış ve geçmiş performanslarıyla kendilerini kanıtlanmış, deneyimli uluslararası bisikletçilerden oluşan bir kadro kurduk. Çok geniş ve güçlü bir ekip olduğumuza inanıyoruz” sözleriyle gelecek sezon mücadele edecek bisikletçi grubuna güvenini gösterdi.

Israel Cycling Academy’nin 2018 kadrosu şu isimlerden oluşuyor;

Ahmet Örken (TÜR), Edwin Avila (KOL), Guillaume Boivin, Ben Perry (KAN), Zack Dempster (AVU), Jose Manuel Diaz, Ruben Plaza (İSP), Nathan Earle (AUS), Sondre Holst Enger, August Jensen (NOR), Omer Goldstein, Roy Goldstein, Guy Niv, Guy Sagiv, Aviv Yechezkel (İSR), Ben Hermans (BEL), Luis Lemus (MEK), Krists Neilands (LET), Kristian Sbaragli (İTA), Hamis Schreurs (YNZ), Daniel Turek (ÇEK), Dennis Van Windem (HOL), Tyler Williams (ABD)  

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|02 Kasım 2017