Cyclist Türkiye

ADAM HANSEN'IN SERİSİ VUELTA'DA SONA ERECEK

ADAM HANSEN'IN SERİSİ VUELTA'DA SONA ERECEK

2011’den bu yana ardarda Giro d’Italia, Tour de France ve Vuelta a Espana’da yer alan ve toplamda 18 büyük tura ulaşan Adam Hansen’ın üç haftalık tur serisi Lotto-Soudal’ın Avustralyalı ismin 2017 Vuelta kadrosunda yer almadığını açıklamasıyla 2017 Vuelta’yla birlikte sona erecek.  

Bu yıl Tour de France’da sele yanığı problemiyle boğuşan Hansen kendisini 19 Ağustos’ta Nimes’den start alacak Vuelta için hazır hale getirmişti. Takımdan yapılan açıklamadaysa Hansen’in İspanya Bisiklet Turu kadrosuna alınmamasına sebep olarak sakatlık gösterildi.

“Adam Hansen Fransa Turu’nun son haftasında sele yanığı sıkıntısı çekiyordu. Hastalığının iyileşmesi için Avustralyalı bisikletçi dinlenecek.”

2017 Vuelta’da yarışma şansı yakalayamayacak olan 36 yaşındaki bisikletçi büyük tur koşma sayısını 19’a çıkaramayacak olsa da, en çok peşi sıra büyük tur koşan bisikletçi unvanını 2015 Giro’da Marino Lejarreta’dan almıştı.

36 yaşındaki bisikletçinin 18 büyük turluk rekorunun en etkileyici yönüyse girdiği tüm turları tamamlamış olması.   

Pelotonun ve bisiklet taraftarlarının sevgilisi Adam Hansen özellikle ilginç kişiliğiyle dikkat çekiyor. Halihazırda Çek Cumhuriyeti’nde yaşayan bisikletçi bisiklet dünyasında özellikle teknolojik bilgisi ve kendi bisiklet ayakkabılarını imal etmesiyle tanınıyor. Öyle ki Avustralyalı bisikletçinin bir keresinde FDJ takım otobüsünde bozulan wi-fi’yi tamir etmişliği bile var.

 

 

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|04 Ağustos 2017