Cyclist Türkiye

3'ÜNCÜ ULUSLARARASI BİSİKLET TURU ETAPLARI BELLİ OLDU

3'ÜNCÜ ULUSLARARASI BİSİKLET TURU ETAPLARI BELLİ OLDU

Geleneksel Uluslararası Bisiklet Turu'nun 3'üncüsü 9-11 Şubat tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs'ta düzenleniyor...

3 gün ve 3 ayrı etaptan oluşacak yarışlarda 380 kilometre koşulacak...

ETAPLAR

undefined

Tur. 1.ETAP

9 Şubat Cuma günü sabah saat 11:00'de Girne Belediyesi önünden yarışa başlayacak olan yarışmacıların yaklaşık olarak saat 14:00'de Girne Kapısı'ndaki bitişte olması bekleniyor...

Girne'den başlayacak yarış, Girne- Güzelyalı — Çamlıbel — Kalkanlı — Güzelyurt- Kılıçaslan- Çamlıbel — Güzelyurt - Türkeli — Lefkoşa şeklinde olacak...

undefined

Tur. 2. ETAP

10 Şubat Cumartesi günü sabah yine saat 11:00'de başlayacak olan yarış bu kez Çatalköy Belediyesi önünde başlayacak. Yaklaşık 15:00 gibi bitişe ulaşması beklenilirken bitiş yine Girne Kapısı'nda olacak.

Çatalköy'den başlayacak yarış, Çatalköy — Esentepe- Kaplıca- Büyükkonuk- İskele -Salamis Harabeleri — Mağusa — Aslanköy — Haspolat — Dikmen- Lefkoşa şeklinde olacak.

Tur. 3. ETAP 11 Şubat Pazar günü koşulacak yarış olan kriteryum ise saat 12:00'de Girne Kapısı'nda başlayıp saat 13:00'de Girne Kapısı'nda bitiş olacaktır.

undefined

11 ŞUBAT PAZAR 3 YARIŞ

Öte yandan turun son günü olan 11 Şubat Pazar günü 3. Etap yarışının yanısıra, 09:30 — 11:30 arası Gran Fondo yarışı düzenlenecek.

 

HER ŞEYE RAĞMEN: KUZEY KIBRIS TURU

 

Uluslararası Kıbrıs Bisiklet Turu bu sene 9 – 11 Şubat tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs’ta düzenlenecek. Üç gün ve üç ayrı etaptan oluşacak yarışlarda bisikletçiler toplam 380 kilometre geçecek. Geçmişte Wilier Trestina gibi güçlü ekiplerin yer aldığı yarış, bu sene ise bir takım zorluklarla karşılaşmış. Bu zorlukların başındaysa Rum kesiminin şikayet mektubu geliyor.

 

Rum kesiminden gelen şikayet sonrası oluşan baskılar nedeniyle pek çok takımın fikir değiştirdiğini söyleyen Calypso Organizasyon’dan Tolga Gündüz, yarışın ancak Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun yarışı faaliyet programına alması sonucu araya girmesiyle gerçekleştirildiğini belirtiyor.

 

Takımlar üzerinde oluşan baskının bir örneğini ise 3. Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu’nda yer alacak olan Sırbistan milli takımında görmek mümkün. Takım Sırbistan formalarıyla yarışmasına izin verilmemesi sonucu çareyi farklı bir mayo ile yarışmakta bulmuş.

 

Calypso Organizasyonun önderliğinde Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonları’nın destekleriyle düzenlenecek 3. Kuzey Kıbrıs Turu’nda 17 takımdan 8’er sporcu liderlik mayosu için rekabet edecek.

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|07 Şubat 2018