Cyclist Türkiye

102.YILINDA 102 İSBİDOSLU ÇANAKKALE YOLLARINDA

102.YILINDA 102 İSBİDOSLU ÇANAKKALE YOLLARINDA

Kadıköy ve Anadolu Yakası’nda hizmet veren İstanbul Bisiklet ve Doğa Sporları Grubu (İSBİDOS) ile Bisikletliler Derneği, Çanakkale Zaferi’nin 102. yıl dönümünde kutsal topraklara yönelik özel bir etkinlik düzenliyor.

29 Nisan-1 Mayıs 2017 tarihleri arasında “102. Yılında 102 İSBİDOS’lu Çanakkale Yollarında” sloganıyla gerçekleşecek organizasyon kapsamında Yenikapı’dan feribot ile Bandırma’ya gidilecek, Bandırma’dan 85 km bisiklet sürülerek Biga’ya varılacak. Biga’da at çiftliğindeki çadırlarda bir gece konaklandıktan sonra, 95 km pedal çevrilerek Çanakkale’ye ulaşılacak. Gece otelde konaklayacak olan katılımcılar, üçüncü gün ise yaklaşık 45 km daha bisiklet sürerek Gelibolu Yarımadası’na gidecek ve Şehitlikler’i ziyaret edecek.

Kadıköy Belediyesi de destek veriyor

Türkiye’de bisikleti ve doğayı sevdirmek amacıyla kurulan İSBİDOS ve Bisikletliler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği anlamlı geziye, Kadıköy Belediyesi de su ve araç vererek destek oluyor. Sponsorlar arasında ise Yeşil Kundura ve Grupaj Servis yer alıyor. Etkinlik kapsamında katılımcılara forma, bayrak direği, rozet ve buff verilecek.

 

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|25 Nisan 2017