Cyclist Türkiye

100.GIROA'DA İZLENMESİ GEREKEN BİSİKLETÇİLER: GENEL KLASMANCILAR

100.GIROA'DA İZLENMESİ GEREKEN BİSİKLETÇİLER: GENEL KLASMANCILAR

undefined

Thibaut Pinot (FRA - FDJ)

2014 Fransa Turu’nun en iyi genç bisikletçisi olan Pinot, İtalyan yarışlarının stiline daha fazla uyduğunu düşünerek, kendi ev sahibi olduğu Fransa Turu yerine Giro d’Italia’ya katılmayı tercih etti. Sol pazısındaki dövme ise onun hakkında bize her şeyi söylüyor: solo la vittoria e bella” (Yalnızca zafer güzel).

Thibaut Pinot: “Giro’nun 99. edisyonu başlamadan önce, 100.Giro’nun bir parçası olmayı kafama koymuştum. Uzun zamandır bunu yapmak istiyordum. Şimdi doğru zaman, Giro dağları ve Mayıs ayındaki Dolomitler’in iklim koşulları dünya üzerinde benim karakteristiğime en uygun yarışı Giro d’Italia yapıyor. Genel Klasman için mücadele verme konusunda kararlıyım ve inanıyorum ki podyum için savaşacak güçte olacağım.” dedi.

                                                                                                                                                                  undefined

Geraint Thomas (GBR – Team Sky)

Chris Froome’nin destekçisi olarak girdiği son iki Fransa Turu’nda ilk 15 yapan Geraint Thomas bu sene Giro d’Italia’yı seçti. İlk Giro’sunu Barloworld ile 2008’de yer alan Thomas ikinci Giro’sunda ise 2012’de Team Sky ile boy gösterdi. Britanyalı, 2015 Giro d’Italia’nın üçüncüsü İspanyol Landa ile takımın liderliği paylaşacak.

Geraint Thomas: “100.Giro’ya Team Sky’ın liderlerinden biri olarak gitmek benim için büyük bir fırsat. Bu noktaya gelmek benim için uzun bir serüvendi. Hazırlık dönemi çok iyi geçti ve tamamıyla hazır olduğumu hissediyorum, Giro’nun başlamasını sabırsızlıkla bekliyorum. Giro’dan önceki son yarış olan Tour of Alps’i kazanmak ise kendime güvenim için son derece moral vericiydi. Giro’nun çok zor olacağını biliyorum ama gerçekten burada mücadele vermek için sabırsızlanıyorum.”

undefined

Bauke Mollema (NED – Trek-Segafredo)

Alberto Contador’un Trek-Segafredo’ya transferi, Mollema’nın 2010 yılında neo-pro’yken genel klasmanda 12. olduğu Giro’ya tekrar dönmesine yardımcı oldu. Hollandalı geçen sene bitime üç etap kala Fransa Turu’nda üçüncüyken, 11.liğe kadar düşmüştü. Büyük Tur’larda ilk üç Bauke Mollema için her zaman ulaşılabilir bir hedef: “2010’da ilk Büyük Tur’umda yer aldığım Giro d’Italia’ya geri dönmeyi dört gözle bekliyorum. Şüphesiz 100.yılında özel bir Giro olacaktır. Ayrıca İtalyan seyirciler bisikletçileri motive etme konusunda her zaman dünyanın en iyilerinden. Pek çok etabı önceden test etme şansı buldum ve gerçekten zorlu bir Giro olacak. Agresif yarış tarzı ve içinde barındırdığı tüm tırmanışlarla Giro’nun üç büyük tur arasında en zorlusu olduğunu söyleyebilirim. Umarım ki Giro’ya kadar en iyi form durumuma gelir ve 100. pembe mayo için savaşırım.” 

undefined

Tejay van Garderen (USA – BMC Racing Team).

28 yaşındaki Giro çaylağı, Amerikalı, Tour’u 2012 ve 2014’te beşinci bitirdikten sonra ilk Giro’sunda yer alacak. BMC’nin İtalya’da Rohan Dennis ve Tejay Van Garderen ile oynayacak iki kartı olacak. Eski pist bisikletçisi Rohan Dennis’in genel klasman için mücadele etme arzusunu dile getirmesinin ardından, Avustralyalı son olarak Tirreno-Adriatico’yu iki zamana karşı etabını da kazanarak ikinci sırada bitirmişti.

Tejay Van Garderen: “Giro, benim daha önce hiç yapmadığım ama bir süredir yapmayı istediğim bir yarış. Bu sene takım Giro için bana yeşil ışık yakarak, bu yarışı tecrübe etme olanağını tanıdı. Bu seneki parkur benim yarışçı olarak stilime uygun. Kesinlikle zorlu bir parkur ama rotayı sevdim. Beni destekleyecek takım da son derce güçlü. Yavaş yavaş forma giriyorum ama eminim ki doğru zamanda formumun zirvesinde olacağım.”

Bu yazı CYCLIST TÜRKİYE tarafından yazılmıştır.|05 Mayıs 2017